• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ALFA BİOENERJİ ŞİFA TERAPİSİ

SİNEM ŞULE ŞEKEROĞLU

Linkler
İLETİŞİM
Site Haritası

İNANMASAK DA ŞİFALANMA OLUR MU?Enerjisel şifa çalışmalarında en çok karşılaşılan sorulardan biri de budur:

İnanmasak da şifalanabilir miyiz?

Alfa Bioenerji şifa terapileri tüm bedenler üzerinde bütüncül uygulanarak fiziksel, zihinsel, ruhsal ve enerjetik bedenlerin düzenlemesini,  sistemin bir bütün olarak sağlıklı çalışmasını sağlamaya yönelik bir şifa yöntemidir.

Danışanın bu şifa terapisine inanmaması ilgili düzenlemenin olmasını engellememekle birlikte, Sadece inanmamanın yarattığı enerji ,bedenlerin kendi kendini iyileştirme sürecini etkilemektedir..

Arizona Üniversitesinden Dr.Scwartz ve araştırmacı mestektaşları ağrılı sorunları olan ve depresyon sorunları yaşayan hastalar ile uzaktan yapılan bir enerji şifası üzerine bir çalışma yaparlar.
Hastalardan kimse kimin üzerinde çalışma yapılacağını bilmiyordur.
Üç gün sonra hastalara "uzaktan gönderilen bu şifa çalışmasını alıp almadıklarına dair bir duygu bir his taşıyıp taşımadıkları" sorulur.

Bazıları kesinlikle kendilerine şifa çalışması yapıldığını düşünürken bazıları da kesinlikle şifa çalışmasının dışında tutulduklarını söylemişlerdir

Dr.Scwartz sonuç çizelgesine baktığında ise;
En iyi sonuçlar , şifayı alan ve şifayı aldığına inanan kişilerde ortaya çıkarken
En kötü sonuçlar ise ,Şifayı almayan ve şifayı almadığına inanan kişilerde ortaya çıkmıştır.

Ancak asıl dikkat çekici sonuç;
Şifayı aldığını düşünen ama şifayı almayan kişilerle
Şifayı almadığına inanan ama şifayı alan kişilerde görülmüştür.
Bu iki grubun sonuçları birbirinden iyi değildir.Çizelgede ortalardadırlar.Ortaya çıkan temel şey ; şifayı alacak kişinin şifa çalışmalarını kabul etmesi ve bu kişinin şifalanacağına dair inancının olması şifayı güçlendirmektedir..

Bir başka önemli etken de şifa terapileri sürecinde  şifayı alacak kişi tarafından deneyimlenen düşüncelerdir...

Araştırmacılar ,negatif düşünce ve imgelemenin sanki olumsuzluk bir şekilde bulaşıcıymış ve fiziksel form alıyormuş gibi beden üzerinde son derece olumsuz etkiler yaratabildiğini gözlemlemişlerdir.

Örneğin bazı araştırmacılar yavaş iyileşen yaraları hastalıkları olan hastaların genellikle suçluluk,öfke,değersizlik gibi negatif düşüncelere sahip olduklarını ,duygusal ve davranışsal yaraları taşıdıklarını belirlemişlerdir..

Ohio State Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada araştırmacılar 42 evli çifti bir araya getirmiş ve çiftin bir üyesinde bir cihazla minik bir kesik bir yara oluşturmuşlar.
İlk seansta çiftler çatışmasız,yapıcı konuşmalar yapmışlar ve bu süreçte yaraların iyileşmesi dikkatle izlenip kaydedilmiş.

Bir ay sonra araştırmacılar aynı çiftler üzerinde yaraları tekrarlamışlar ancak bu sefer çiftlerin; para yada kayınvalide \kayınpederleriyle ilgili süregelen tartışmalara girmelerine izin verilmiş...

Bu defa yaranın iyileşmesi önceki aya göre bir gün daha uzun sürmüş
Hatta birbirine düşman çiftlerde ,daha uyumlu çiftlere göre ,yaraların iyileşmesi %60 oranında daha uzun sürmüş.

Yapılan çalışmalar ve araştırmaların sonuçlarından da anlaşılacağı üzere; inanmak ve pozitif düşünceler şifalanma sürecini kısaltmakta, sonucun olumlu olmasını güçlendirmektedir.


S.Şule Şekeroğlu

Yararlanılan kaynak:Niyet Deneyi-Lynne McTaggart


Saat
ŞİFACININ GÖZÜNDEN