• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ALFA BİOENERJİ ŞİFA TERAPİSİ

SİNEM ŞULE ŞEKEROĞLU

Linkler
İLETİŞİM
Site Haritası

6.ÇAKRA
6. ÇAKRA: ÜÇÜNCÜ GÖZ ÇAKRASI (ALIN ÇAKRASI)
(NEFSİN MAKAMI OLARAK DA ADLANDIRILIR)
(Sanskritçe’ “AJNA”)


Yeri:
İki gözün arasında kaşların ortasında yer alır.
Rengi:İndigo mavi, mor (parlak çivit mavisi)
Bağlantılı Duyu:Altıncı his.
Elementi: Yok

Yüksek zihinsel güçlerimizin, hafızamızın sinir sistemimizin ve irademizin merkezidir. Duyular vasıtasıyla, Görme ile ilgilidir..
Bilincin geliştirilmesi ve üçüncü gözün açılmasıyla düşüncelerin denetlenmesi öğrenilir.
Çakranın temel duygusu bilgeliktir. Özelliği affetmektir. İdrak, muhakeme etme, mantıklı hüküm verme merkezidir ve öğrenme, bilgi toplama, bilgi işleme gibi üst beyin fonksiyonlarını da yönetir.

Üçüncü Göz Çakrası Bölgeleri: Yüz, baş, sinir sistemi, hipofiz bezi, gözler, beyin ve beyincik,duyu organları

İlgili Salgı Bezi: Hipofiz bezi, Vasapressin (Antidüretik hormon).
Hipofizin beynimizdeki işlevi içerden ve dışarıdan aldığı tüm mesajları toplayarak yönetici hipotalamus’a göndermektir.
Birçok otorite çakranın endokrin sisteminin yönetici bezesi olan hipofiz bezi ile ilişkili olduğunu söyler. Bu salgı bezi, hemen hemen tüm endokrin işlevlerini kontrol eder. Böylece vücudun günlük işlemlerini, büyüme ve gelişimini etkiler.

Üçüncü Gözü Sağlıklı Dengeli Çalışanlar:
Gözler görebildiğinin ötesini görür. Duygusal zekası çok kuvvetlidir. Telepatik yetenekleri çok gelişmiştir. Çakranın Sağlıklı ve dengeli çalışması sezgi gücünü artırır, içten gelen sesler mesajlar haline gelir ve düşünceler gerçekleşmeye başlar . İç farkındalık gelişir. Dünya değişik algılanır. Maddi dünya saydam görünür. Bilinç ise ilahi alanın bir aynası olur.
Size olumsuz yaklaşanları, ruhsal gelişmenizi sağladıkları için sevgi ile kucaklayabilirsiniz. Düşünceleriniz neyse, yaşam akışınız da odur. Hoşlanmadığınız neyi değiştirmek istiyorsanız önce düşüncelerinizi değiştirirsiniz. Kimseye kızmadan ve yargılamadan bakmak, pozitif düşüncede, hoşgörüde, bağışlamada ve sevgide olmak kolaylaşır.

Üçüncü Göz Dengesiz ve Sağlıksız Çalışıyorsa Hayal yoksunluğu, konsantrasyon eksikliği, öğrenme zorluğu, kafa karışıklığı, duygusal karmaşa, yaratıcı fikirlerin engellenmesi, olumsuz düşünmeye yönelmek, kapalı bilinç, büyük resmi görememek, buluşmalara geç kalmak, unutkanlık, dünyadan kopukluk, anı yaşayamamak, migren, uykusuzluk sorunu, kabuslar , göz sorunları, şiddetli baş ağrıları, körlük ya da görme bozuklukları, sinirsel iltihaplar ve rahatsızlıklar, yolculuk hastalıkları(tren, otobüs, uçak tutması) beyin kanamaları, beyin tümörleri, felç , bağnazlık ve aşırı tutuculuk, duygusallıktan çok uzak katı ve mantıkçı tutum, yalnızlık duygusu, maddesel olana aşırı bağımlılık, ruhsal gelişmeyi reddetme, toplum kurallarına aşırı önem verme, unutkanlık, öğrenme zorluğu, güç gösterileriyle başkalarını etkileme gibi davranışların ortaya çıkması, algıda bozulma ..

Aynı zamanda, bağışlayamamak, alın çakrasının sağlıklı çalışmama nedenlerinin başında yer alır. Affetmeyi başaramadığımız zaman tüm dikkatimiz o insanın veya o olayın üzerine yoğunlaşır. Kin ve nefret, yıkıcı ve kötülüğe neden olan kızgınlık ve olumsuz düşünceler negatif enerji üretir

Alın Çakrasını Canlandırmak ya da Dengeli Tutabilmek İçin Ek Öneriler ;

- Bir hayal günlüğü tutun.
- Meditasyon yapın.
- Konsantrasyon isteyen şeyler yapın.
- Çivit mavisi renkte giyinmek ya da bir odanızı o renge boyamak.
- Arp, org, piyano ve tiz sesli sazlı çalgılar.
- Lavanta, Nane, Yasemin, Vanilya kokusu.
Saat
ŞİFACININ GÖZÜNDEN