• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ALFA BİOENERJİ ŞİFA TERAPİSİ

SİNEM ŞULE ŞEKEROĞLU

Linkler
İLETİŞİM
Site Haritası

STRESLİ,YORGUN VE ÜZGÜN OLDUĞUNUZ ZAMAN

ÜZÜLDÜĞÜNÜZDE,STRESLİ OLDUĞUNUZDA,ÇARESİZLİĞE KAPILDIĞINIZDA

Bir sandalyeye omurganız dik olacak şekilde oturun

1-Sol ayağınızı sağ dizinizin üzerine koyun. Sağ elinizle sol ayak bileğinizin ön kısmını ve sol elinizle sol ayağınızın alt kısmını kavrayın.

2-Burnunuzdan yavaşça nefes alın,Nefesinizi alırken havanın bedeninizi kaldırmasına izin verin.Aynı anda bacağınızı esneterek kendinize doğru çekin.Nefesinizi verirken ağzınızdan yavaşça bırakın ve bedeninizin gevşemesine izin verin.Bu yavaş nefes alma ve esnetme hareketini dört veya beş defa tekrarlayın..

3-Diğer ayağınıza geçin.Sağ ayağınızı sol dizinize koyun.Sol elinizle sağ ayağınızın ön kısmını ve sağ elinizle sağ ayağınızın alt kısmını kavrayın.Aynı nefes tekniğini tekrarlayın.

4-Bacaklarınızı açın yan yana koyun ve parmak uçlarınızı bir piramit oluşturacak şekilde birleştirin.Başparmaklarınızı üçüncü gözünüzün üzerine,burun kemerinizin hemen üzerine koyun.Burnunuzdan yavaş ve derin nefes alıp ağzınızdan bırakın ve bu işlemi 3 veya 4 defa tekrarlayın..

5-Son nefesinizi verirken parmaklarınızı alnınızın ortasında kıvırın ve parmaklarınızla bastırarak güçlü bir şekilde alnınızdan şakaklarınıza doğru kaydırın.

6-Yavaşça ellerinizi kucağınıza indirin ve yavaş nefeslerle çalışmanızı bitirin.

Bu çalışma disleksi ve kekemeliğin tedavisinde de kullanılmaktadır..
Ayrıca Konsantrasyon bozukluğu,saplantılı olma,zorlayıcılık,düzensizlik,depresyon ve aşırı öfke gibi sorunlara da yardımcı olabilir...
Saat
ŞİFACININ GÖZÜNDEN