• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ALFA BİOENERJİ ŞİFA TERAPİSİ

SİNEM ŞULE ŞEKEROĞLU

Linkler
İLETİŞİM
Site Haritası

2.ÇAKRA


2. ÇAKRA – SAKRAL (CİNSEL/ALT KARIN/HARA) ÇAKRA (Sanskritçe’ “SVADHİSTANA”)

Yeri: Göbek deliğimizin iki parmak altında yer alır.
Rengi: Turuncu (Kırmızı-Turuncu)
Bağlantılı duyu: Tat alma
Elementi: Su

Cinsel enerjiyi ve zihinsel üretkenliği simgeler.
Bu çakra yaşamda bir akıcılığın meydana gelmesine yardım eder. Arkadaşlık, yaratıcılık ve duygularla ilgilidir. İnsanın kendini değerli görmesi, özgüveni, canlılığı ve başkalarına karşı açık ve dostça yaklaşması ile alakalıdır.

Sakral Çarka Bölgeleri: Fizik bedenimizde bağırsaklar, rahim, yumurtalıklar, üreme organları, erbezleri, kalın bağırsaklar, dalak, böbrek, alt sırt, prostat, cinsel organlar, mesane (idrar torbası) dalak , lenfatik sistem ile ilgilidir. Vücudun içinde sıvı olan her şeyle ilgisi vardır ;genellikle saç, deri, süt bezleri ve ürogenital sisteme sıvı üreten, denetleyen saklayan organlar.

İlgili Salgı Bezi: Üreme bezleri (Ostrojen ve testosteron salgıları).

Sakral Çakrası Sağlıklı ve Uyumlu Çalışanlar: Heyecan duyma, isteme, aile kurma ve maddiyat bu çarka ile ilgilidir. Başkaları ile ilişkileri olumlu olur. Gerçek duygularını korkusuz ve abartısız ifade ederler.
Sakral çarka; astral, duygusal bedenle bağlantıdadır. Kişinin kendisiyle, doğayla, hayvanlarla, insanlarla ve spiritüel dünya ile bağ kurmasını sağlar. Sağlıklı bir cinsel kimlik dengesi, şefkatli, odaklanmış, duygusal ve spiritüel farkındalık sahibi kişiler yaratır. İkinci çakrası sağlıklı insanlar kedi gibi çevik ve rahat yürürler. Olayların akışı ve çevrelerindeki kişiler konusunda derin bir anlayışa sahiptirler. Ayrıca sanatsal yetenekler ve zihinsel üretkenlik düzgün çalışan sakral çakra ile olur.

Sakral Çarka, Dengesiz ve Sağlıksız Çalışıyorsa:
Prostat iltihapları, cinsel sorunlar, kadınlarda cinsel isteksizlik ve tatminsizlik, erkeklerde erken boşalım ve ereksiyon sorunları, rahim enfeksiyonları, böbrek, kan hastalıkları, dolaşım sistemi, lenfatik sistem, mesane taşları, sırt ağrıları, kas spazmları, üreme organlar sorunlari,özgüven eksikliği, bencillik, kibir, gurur, başkalarıyla iletişimde zorluk, değişimde zorlanma, düşük enerji, keyif almada zorlanma, hissizlik, geçmişe tutunmak, , kendini değersiz görme, arkadaşlıklarını devam ettirememe ve duygusal olarak kişi kendisini patlamaya hazır hissetme sorunu...
Bu çakrada enerji blokajları ya da dengesizlik olduğunda zihinsel üretkenlik kısırlaşacaktır.

Sakral Çakrayı Canlandırmak ya da Dengeli Tutabilmek İçin Ek Öneriler ;

- Su kenarında vakit geçirmek
- İmkanınız varsa ayışığında yüzmek
- Bas tonlu, vurmalı, nefesli ve sazlı çalgılar dinlemek.
- Çiçeklerle olmak.
- Portakal rengi giymek.
- Sanat, güzellik, müzik, renklerle çevrelenmek.
- Bolca meyve yemek.
- Gardenya kokuları.
- Bol su içmek.(2.cakranin dengelenmesinde sivi alimi cok onemlidir)
Saat
ŞİFACININ GÖZÜNDEN