• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ALFA BİOENERJİ ŞİFA TERAPİSİ

SİNEM ŞULE ŞEKEROĞLU

Linkler
İLETİŞİM
Site Haritası

DÜŞSEL GERÇEKLER


Bir an düşte olduğunuzu varsayın..

Bu düşte binlerce insanla bir partidesiniz ve sizin dışınızda herkes şu ya da bu ölçüde sarhoş.Bir iki kadeh içip çakırkeyif olmuş az sayıda kişi bir yana, çoğu adamakıllı kafayı bulmuş.
Birkaçı öyle sarhoş ki kendini olmadık biçimlerde maskara ediyor.Hareketleri tamamen kontrol dışı, bilinçlerini bile kaybetmiş olabilirler..
Partidekilerin bazıları arkadaşlarınız,aileniz, tanıdıklarınız ama çoğunu tanımıyorsunuz.Bir iki kişiyle iletişim kurmaya çalışıyorsunuz ama sarhoşluklarının anlaşılır bir iletişim kurma yetilerini etkilediğini fark etmeniz uzun sürmüyor.Bakış açıları bulanık.
Partiyi herkesin sarhoşluk derecesine bağlı olarak farklı bir biçimde yaşadığını da görüyorsunuz, etkileşiminiz içtikleri her kadehle değişime uğruyor.

Particiler çeşit çeşit.Gürültücüsü,dışa dönüğü, şeni olduğu kadar utangaç, sessiz, asık suratlısı da var.
Eğlence sürerken herkesin yelpazesinin iki ucu arasında gidip gelişini izliyorsunuz;mutluluk ile keder, heyecan ve duygusuzluk arasındalar.
Kavga ediyor,barışıyor,tartışıyor, kucaklaşıyor, yeniden kapışıyorlar.
Bu tuhaf davranışın sonu gelmez döngüler halinde gece boyu sürüşünü izliyorsunuz.Sarhoş olmasına sarhoşlar ama daha fazlasını arzuladıkları içki değil,partinin duygusal heyecanı.

Gece devam ederken konuklarla ilişkiniz kişiden kişiye değişiyor.Bir kısmı hoş iken diğerleri hızla dengesizleşme potansiyeli sergiliyor.
Algıları bulanık olduğundan sizin hayal olduğunu görebildiğiniz durumlara duygusal tepki veriyorlar.

En önemlisi bu partide kisenin bunun bir düşten ibaret olduğunun farkında olmadığı apaçık.
Derken bunun yeni değil, daha önce katıldığınız bir parti olduğunun bilincine varıyorsunuz.Tıpkı onlar gibi olduğunuz bir vakit olmuş.Sarhoşluğun her aşamasından geçmiş,tıpkı şimdi etrafınızda olanlar gibi davranmışsınız.
İçkinin sisi pusu içinde sohbet etmiş,partinin budalalığına kapılmış, hareketinizin dizginini sarhoşluğa bırakmışsınız.

Son olarak ,sizin ayık olduğunuzun kimse farkında değil.Kendileri gibi sizin de hala sarhoş olduğunuzu sanıyorlar.Yolunuzu görmüyorlar,bütün gördükleri kendi yolları.Sizi ancak alkolle sersemlemiş ziihinlerinin bir yansıması ,çarpıtma olarak görüyorlar,gerçekte olduğunuz gibi değil.Alkolün üzerlerindeki etkisinden de tümüyle habersizler.Her biri partiye dair kendi düşü içinde yitip gitmiş.
Etkileşimlerinin ellerinden çıkmış olduğunu görecek halde değiller.

Bunun sonucu olarak sizi durmadan partinin duygusal dramasına ,çarpık algılarının yarattığı çılgınlığa katılmaya kandırmaya çalışıyorlar..
Ne yapardınız?

Alıntıdır-Toltek İç Özgürlük Rehberi /Don Miguel Ruiz Jr.
Saat
ŞİFACININ GÖZÜNDEN